Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Bezpieczeństwo, jak również wygoda użytkowania, to dwie elementarne kwestie, o których zazwyczaj myśli przeciętny użytkownik notebooka

  • Posted on: 15 April 2019
  • By: addmean
W XXI stuleciu życie bez laptopa lub tabletu byłoby wyjątkowo trudne. Dzięki rozmaitym programom, a w szczególności dzięki dostępowi do internetu nasze powszednie życie staje się o wiele łatwiejsze. Bez wychodzenia z domu można kupić piękny czerwony sweterek bądź nawet tabletki na receptę, jak również załatwić mnóstwo urzędowych formalności. Jeżeli ktoś nie pasjonuje się informatycznymi ciekawostkami, to wystarczy mu najprostszy typ urządzenia. Tak naprawdę wydawanie pięciu bądź sześciu wypłat na supernowoczesny laptop niekiedy jest bezsensownym działaniem, zwłaszcza że niektórzy użytkownicy zamierzają dodatkowo zainwestować w zakup drogich programów.

bezpieczeństwo w internecie
Author: iStock
Source: iStock
Sprawy bezpieczeństwa nabierają obecnie szczególnego znaczenia. Co jakiś czas użytkownicy sieci są przestrzegani przed bystrymi oszustami, którzy potrafią wyłudzić tajne dane i w taki sposób okraść nieostrożną panią korzystającą przykładowo z bankowości elektronicznej. Żeby zmniejszyć zagrożenie, internauci instalują na notebookach Sony Vaio, HP, Lenovo bądź urządzeniach innych producentów programy antywirusowe. Ich niewątpliwą zaletą jest też duża funkcjonalność - dzięki dodatkowym opcjom nastolatkowie mogą zupełnie bezpiecznie poruszać się po internecie, a opiekunowie spokojnie robić zakupy w internetowych sklepach. Kiedy jedni korzystają z bezpłatnych aplikacji, to inni wolą w każdym roku inwestować w Norton 360 bądź Kaspersky'ego (sprawdzony norton 360).O ile dekadę temu korzystaliśmy najczęściej ze stacjonarnych PC-ów, o tyle obecnie o dużo chętniej używamy laptopów. Na przenośnych komputerach można pracować zarówno we własnym mieszkaniu, jak i wojewódzkiej bibliotece bądź nawet w osiedlowym parku. Posiadacze notebooków w żadnym razie nie zamierzają rezygnować z funkcjonalności, jakimi charakteryzowały się tradycyjne komputery. Dlatego trzeźwo myślący kupujący zweryfikuje, czy np. notebook Dell xps 13 ma dodatkową klawiaturę numeryczną. Natomiast kiedy ktoś jest bardzo przywiązany do paroletniego komputera stacjonarnego, ten na pewno będzie systematycznie go unowocześniał, a dzięki nowoczesnej i ładnej obudowie Fractal Design Define r5 sprzęt zyska na prezencji.

Praca na komputerze
Author: Intel Free Press
Source: http://www.flickr.com
Typowy użytkownik zwraca uwagę tylko na parę wybranych aspektów. Pomimo tego że na domowy użytek wcale nie potrzebujemy najnowocześniejszego urządzenia, to jednak przeciętny obywatel zamawiając komputer planuje w przyszłości instalować na dysku najpopularniejsze aplikacje, w tym również programy antywirusowe - znajdź to. Zarazem spodziewa się, że producent laptopa zadba, żeby komfortowo się na nim pracowało.