Czy da się korzystać z dobrej jakości sprzętu foto nie wydając na to majątku? W jaki sposób to uczynić?

  • Posted on: 13 November 2018
  • By: addmean
Nie każdy pasjonat fotografii posiada fundusze odpowiednie na to, by zakupić sobie sprzęt, na jaki tylko ma ochotę. Fotografia to na pewno nie jest tanie hobby. Jakie są sposoby na to, ażeby zdobyć lub móc używać sprzętu fotograficznego, z jakiego będziemy zadowoleni i nie stracić na to majątku? Świetnym pomysłem może być wypożyczenie. Możemy wtedy za opłatą używać sprzętu o bardzo dobrych parametrach, na który pewnie nie byłoby nas normalnie stać.

aparat fotograficzny
Author: yb putro
Source: http://www.flickr.com
Rzecz jasna sprzęt taki warto także wypożyczać, jak chcielibyśmy w danym dniu zrobić wyjątkowe zdjęcia, dla przykładu jeśli wykonujemy zdjęcia dla kogoś, na jakąś sesję. W takim wypadku z pewnością dobrze będzie zastosować coś lepszego niż mamy na co dzień. Taka wypożyczania może być dobrym pomysłem także jak chcemy wypróbować dany obiektyw, dajmy na to przed zakupem. Warto przekonać się w praktyce jak pracuje nam się z tym konkretnym urządzeniem. Korzystanie z wypożyczalni to również większa różnorodność zastosowanych obiektywów, a co za tym idzie możliwość wypróbowania różnych efektów. To dobry sposób na szlifowanie swojego warsztatu. Dobrze jest najpierw wypożyczyć obiektyw Sigma 17-50mm F2.8 nim go zakupimy, można to zrobić chociażby tutaj: polecamy Kolejnym sposobem może okazać się wykorzystanie możliwości, jakie dają stare obiektywy. W różnych komisach, ale także w sieci odnajdziemy dużo dobrych szkieł, które można wykorzystać z nowym aparatem. Rzecz jasna należy wiedzieć o paru kwestiach aby to zrobić, jednak wszystko to kwestia wprawy. Musimy zaopatrzyć się w adapter, który pozwoli nam na przymocowanie tego typu używanego obiektywu do naszego aparatu. Jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji, jeśli posiadamy dajmy na to aparat Pentax, bo zapięcie szkieł gdy chodzi o tą firmę nie zmienia się oraz można spokojnie wykorzystywać w tym wypadku stare szkła bez adaptera.obiektyw
Author: Cezary Borysiuk
Source: http://www.flickr.com
Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, to adapter będzie tutaj dobrym rozwiązaniem. Pamiętajmy jednak o pewnych ograniczeniach. Czasami bowiem mniejsza jest dostępność do różnych funkcji aparatu, takich jak korekta drgań czy automatyka. Problem może być także z automatyczną korektą ostrości, z tego powodu może być tak, iż będziemy zmuszeni ustawiać ją manualnie. Pamiętajmy, by nabywając używany obiektyw zobaczyć czy pierścień ostrości przesuwa się płynnie jak i czy przesłona dobrze działa oraz zamyka się do końca. Należy skontrolować czy na soczewkach nie ma jakichś skaz. W takim celu musimy popatrzeć pod światło przez obiekty, żeby ujrzeć jego mankamenty. Sprawdźmy dobrze tego typu rzeczy jak również opcje takie jak np. wypożyczalnia obiektywów: .