Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Czym są filtry HEPA, z jakiego materiału są one wykonane i w jakim miejscu znajdują one swoje wykorzystanie?

  • Posted on: 18 June 2020
  • By: addmean
Każdy chce, żeby jego lokal był czysty i pachnący świeżością. W sklepach chemicznych czy z AGD mamy do rozporządzania różne środki do czyszczenia poszczególnych pomieszczeń w domu.


wyszukiwarka
Author: Trust
Source: Trust


Są również odkurzacze, jakie wydmuchują wydmuchiwane powietrze za obręb sprzątanego budynku.


Wszakże można wykonać jeszcze więcej, co ma ogromne znaczenie dla na przykład osób posiadających alergię. Można założyć w swoim lokalu tzw. filtry HEPA, zatem jedne z najbardziej skutecznych filtrów, które kiedykolwiek stworzył osobnik. A trzeba powiedzieć, iż filtry HEPA stworzył nie byle kto, czyli NASA.

Jeśli przedstawiony tekst zabrał Cię w nieznany obszar wiedzy, to dobrze się składa, ponieważ masz możliwość zgłębić pozostałe informacje tutaj (http://www.guitarproject.pl/struny-do-charango) - kliknij na ten odnośnik i zobacz więcej.

Jednak po kolei: filtry HEPA są w stanie zatrzymać wręcz do 99,97% zanieczyszczeń, wliczając w to kurz, komórki drobnoustrojów, pierwotniaków, grzybów oraz nawet wirusy. A wyobrażać by się mogło, iż idzie tylko o zwykłe szkło. Tak, szkło, gdyż filtry HEPA są wytworzone ze spiekanego szkła i posiada pory wielkości 0,3µm, dzięki jakim możliwe jest filtrowanie powietrza. Budowa takich przedmiotów jak filtry HEPA sprowadza się do trzech powłok, w niniejszym jedna powłoka ma za obowiązek pochłaniać aromaty. Powłoki są ze sobą złączone przy pomocy sztucznych żywic.
dom - fotos
Author: richardhe51067
Source: http://www.flickr.com


filtry hepa
Author: tagcoor 5_3
Source: http://www.flickr.com


Gdzie dokładnie filtry HEPA znajdują swe wykorzystanie? Więc filtry HEPA używa się przykładowo w odkurzaczach lub w systemach klimatyzacji.


Z uwagi na to, że filtry HEPA można by instalować również w odkurzaczach z workami, jak i bezworkowych, to ich wykorzystanie w większości wypadków nie stawia nas przed przymusem kupna nowego odkurzacza. Przeto też nie winniśmy na filtrach oszczędzać nawet, jeśli ludźmi posiadającymi alergię nie jesteśmy.