Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Do jakich celów używane są drony na świecie? Czego na ten temat jeszcze musimy się dowiedzieć?

  • Posted on: 21 December 2018
  • By: addmean
O dronach pewnie słyszał już niemal każdy. Jest o nich dosyć głośno ostatnio. Nie tylko w naszym kraju, ale też na świecie. Są używane do coraz większej liczby zadań. Weszły na rynki światowe przebojem i stale święcą tryumfy. Przyszłość i plany na wykorzystanie takich urządzeń są ambitne i na pewno jeszcze usłyszymy o nich często. Zatem gdzie można je zobaczyć oraz do jakich celów się ich używa?
koncert nakręcony dronem
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
O wykorzystaniu takich urządzeń do robienia zdjęć oraz filmowania pewnie nie trzeba nikomu mówić. Do takich celów w naszym kraju wykorzystywany jest np. dron Phantom, sprawdź szczegóły: . Jest to zaledwie jedno z niewielu zastosowań, o jakich chyba słyszeliśmy wszyscy. Świadczy o tym zapewne ilość firm świadczących usługi w zakresie fotografii lotniczej. Jednak zapewne o zastosowaniu dronów w geodezji, fotogrametrii czy meteorologii nie słyszeliśmy za wiele. Pewnie dlatego, że w Polsce nie jest to jeszcze aż tak popularne. Natomiast przykładowo dron, jaki zrobili Amerykanie dla NASA służy do tropienia huraganów. Jest to natomiast urządzenie, które posiada znacznie większe rozmiary od tych standardowych. Długość skrzydeł wynosi około 35 metrów z tego powodu jest on raczej pod względem wielkości zbliżony do małego samolotu.Niektóre drony na świecie wykorzystuje się w akcjach ratunkowych. Są przydatne szczególnie w nocy kiedy można zamocować na nich kamerę termowizyjną. Mogą sprawdzić szybciej dany obszar niż ekipa ratunkowa co jest szczególnie ważne chociażby zimą jak czas działa na niekorzyść. Gdy mowa o ratownictwie warto wspomnieć o dronie, który został stworzony w Niemczech oraz pozwala bardo szybko dostarczyć defibrylator do poszkodowanego w wypadku albo kogoś kto doznał zawału. Można w taki sposób uratować życie dużej ilości osób.

Więcej marek bezzałogowców znajdziesz tutaj: .

dron 3DR SOLO
Author: Christopher Michel
Source: http://www.flickr.com
Bardzo istotne zastosowanie mają takie urządzenia w nauce.

Jeśli interesuje Cię opisywana tematyka, to odwiedź (https://www.mobilnybarista.pl/bialystok-serwis-ekspresow-kawowych.html) pozostałe informacje na omawiany temat. Będą tak samo ciekawe i zapadną Ci w pamięć na długi czas.

Pokazuje to choćby użycie ich w badaniach archeologicznych. W krajach, gdzie dobowe różnice w temperaturze są bardzo duże, jak choćby w Arabii Saudyjskiej, możemy za pomocą kamery termowizyjnej odkrywać stare zabudowania czy kamienne struktury znajdujące się pod ziemią. Jest tak bo pozostałości te nagrzane mocno w czasie dnia ochładzają się o wiele wolniej niż gleba. Dlatego po zmroku jak temperatura obniża się, są one widoczne dla kamery jako plamy. W oceanografii natomiast wykorzystuje się innego typu drony (jesteśmy tutaj), które poruszają się pod wodą. Tak, zapewne nie wszyscy wiedzieli, iż takie urządzenia także są dronami. Mogą one przeszukiwać głębię mórz i oceanów oraz odkrywać nowe miejsca jak i stworzenia.