Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Dobry plan weselny

  • Posted on: 13 November 2018
  • By: addmean
Ślub i wesele mają z całą pewnością cieszyć. Oczywiście przygotowania są tak męczące, że przysłaniają tę szczęśliwą i najistotniejszą stronę. Jak spokojnie podejść do kwestii przygotowań?

obrączka - wesele

Idealna sytuacja to taka, kiedy można rozpocząć weselne przygotowania w sporo wcześniej. Rok to dobry czas, ale tak naprawdę w krótszym czasie też można sobie poradzić. Najlepiej zacząć od zrobienia projektu i odpowiedzieć sobie na kilka niezbędnych pytań.

Jak duże ma być przyjęcie?


To najważniejsza decyzja. Zwykle dobrym sposobem jest nieduży obiad dla gości i wyjazd w podróż poślubną. Polska tradycja zdecydowanie wiąże się z hucznym przyjęciem weselnym, ale niekoniecznie na 200 osób. Trzeba zrobić wstępną listę gości, zdecydować się, czy impreza ma być zdecydowanie rodzinna, czy raczej młodych ludzi? Ta wiedza pozwoli oszacować mniej więcej wydatki i podjąć decyzję, jakiej szukać sali.

Kiedy zabrać się za organizację?

Najlepiej nie zwlekać z poszukiwaniami sali i kościoła. Jeśli chodzi o ślub cywilny, nie da się zarezerwować terminu dużo wcześniej, jednak różnie bywa i jest zależne od wymogów urzędu w konkretnym mieście – obowiązkowo należy zapoznać się z zasadami. Sale zwykle wynajmuje się dwa lata wcześniej, jednak pilnując odpowiednio terminów, można czekać na to, że inny termin się zwolni.

ślub
Author: TLC
Source: TLC
Gdy już zarezerwujemy datę ślubu, bez spięć można zacząć szukać sukni ślubnej. W przypadku szycia na wymiar, potrzeba więcej czasu. Dobrze zapamiętać, że dobre krawcowe mogą mieć terminarz wypełniony po brzegi.

Ważne szczegóły


Tutaj też najważniejsze jest działanie z wyprzedzeniem. Zaproszeń nie można odkładać na koniec – najlepiej mieć je w rękach na długo przed rozsyłaniem do gości. Tak samo trzeba postąpić, jeśli młodej parze marzy się idealna fotografia ślubna w Łodzi, w takim wypadku dobrych fotografów rezerwuje się około rok wcześniej.

Przede wszystkim należy wybrać między kapelą a DJ’em. Mimo że przyjęło się, że na weselu muzyka najczęściej jest na żywo, imprezy dla młodych ludzi świetnie odbywają się w towarzystwie dobrego DJ’a.


Author: S.S.