Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Dom na miarę czasów, czyli systemy inteligentne w naszym otoczeniu

  • Posted on: 18 February 2019
  • By: addmean
Żyjemy w czasach, w których technologia odciska coraz większe piętno na naszą codzienność. Jest obecna w prawie każdym elemencie naszych aktywności. Dzięki technologii mamy możliwość komunikować się w bardzo łatwy sposób, używać wyjątkowo skomplikowanych systemów rozrywki oraz wykonywać zaplanowaną pracę w mocno produktywny sposób.Bez cienia wątpliwości, technologia znacząco ułatwia nam codzienną pracę i nie tylko. Jednym z ostatnich nurtów, w których dużą rolę odgrywają właśnie nowe gadżety technologiczne są systemy inteligentne (Czytaj dalej). Ogólnie rzecz biorąc, są to systemy działające w czasie rzeczywistym w których komputer z dostępem do sieci zbiera oraz analizuje dane oraz komunikuje się z innymi urządzeniami wykonującymi konkretne zadania. Systemy te obejmują również takie zagadnienia jak bezpieczeństwo, łączność, zdolność do przystosowania się po analizie zdobytych informacji a także monitoring jak i administrację. Choć możemy w ogóle nie zdawać sobie z tego sprawy, to systemy inteligentne otaczają nas niemal wszędzie, stwarzając całkowicie nowe możliwości dla przemysłu, biznesu jak i dla codziennych aktywności konsumentów. Można je spotkać prawie wszędzie: w branży automotive, lotniczej, przemyśle obronnym, ochronie zdrowia, łączności czy też w elektronice użytku codziennego np. w systemach które mają za zadanie sterowanie oświetleniem oraz wielu wielu innych.

lampa, oświetlenie, asperatus
Systemy inteligentne mogą odgrywać znaczącą role przy budowie tzw. inteligentnych domów. Zestaw czujników złączonych w konkretnym układzie sterowanym poprzez główny komputer umożliwia sporą ilość użytecznych rozwiązań. Jesteśmy w stanie na przykład zdalnie przy użyciu smartfona połączonego z Internetem manipulować roletami okiennymi bądź też ustawiać właściwą temperaturę przed tym, gdy pojawimy się w mieszkaniu. Takie rozwiązanie ułatwia systemy inteligentne umożliwiają również sterowanie oświetleniem albo też monitorowanie naszego domu podczas naszej nieobecności.

Nie bój się, nasze linki (https://emmi.pl/) są niesamowicie interesujące oraz, co najbardziej istotne, są w każdym przypadku aktualne oraz przydatne. Jeżeli potrzebujesz jakichkolwiek informacji, to zapraszamy do nas.

Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszego mieszkania. Dla przykładu system może wysłać SMS z alertem gdy zostanie wykryta niepożądana osoba w naszym domu w trakcie naszej nieobecności.Niezwykle dobrą funkcją jest także to, że system wykona połączenie do straży pożarnej w momencie wykrycia dymu w domu. Sposobności i perspektyw zastosowania podobnych rozwiązań jest niemal niezliczona ilość. Jedyną rzeczą, która jest w stanie nas ograniczać, to ludzka wyobraźnia.