Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Elektroniczne wagi handlowe

  • Posted on: 23 February 2020
  • By: addmean
Wagi handlowe do stosowania do ścisłych rozliczeń handlowych wymagają legalizacji. Zgodnie przepisami Urzędu Miar tylko waga zalegalizowana powinna być stosowana na straganie, dotyczy to także sezonowej sprzedaży owoców na przydrożnym straganie.
waga handlowa
Source: www.wagi-elektroniczne.pl
Ostrzegamy przed kupnem niedrogich wag sklepowych na aukcjach internetowych, gdyż będą to bez legalizacji. Najtańsze wagi handlowe z legalizacją firmy CAS, Digi i Dibal można nabyć za min 500,00zł. Urządzenia ze sklepu internetowego posiadają funkcję wyliczania ceny, a jeżeli mają urządzenie do drukowania, to wagi sklepowe mają także funkcje sumy. Wagi sklepowe można nabyć z wbudowanym akumulatorem lub wagi zasilane bateryjne, każda waga w standardzie ma zasilacz sieciowy.Sklepowa waga zawiera dwa wyświetlacze do przedstawiania masy towaru oraz należności i od strony klienta jaki i użytkownika. Wagi handlowe do stosowania na ladzie sklepowej|chłodniczej, gdzie skrzynki zasłaniają wyświetlacz od strony kupującego, tam znajdują zastosowanie sklepowe wagi w wyświetlaczem na słupku. Wagi z wysięgnikiem są trochę droższe, ale umożliwiają wykorzystanie przestrzeni wokół wagi. Dobre wagi sklepowe mają pamięć cen PLU. Warto również zwrócić uwagę czy waga posiada funkcję euro, która będzie potrzebna w momencie wejścia Polski do strefy euro. Wiele wag wyposażonych jest w złącze interface, który można podpiąć do kasy fiskalnej.

Warto jest przed zakupem zdecydować czy chcemy podpiąć wagę do kasy fiskalnej czy nie. Jeśli chcemy podłączyć wagę do kasy to warto nabyć wagę z portem RS. Szczególnym przykładem wag handlowych są wagi sklepowe z drukarką etykiet (sprawdź na Porządny sklep powinien być wyposażony w solidną wagę z drukarką etykiet oraz dobry program sprzedażowy. Waga z drukarką etykiet podpięta do komputera ułatwia obsługę klienta, ale przede wszystkim pozwala na dobre zarządzanie sprzedażą i zamówieniami towaru. W ofercie mamy wagi etykietujące z wyświetlaczem lcd firmy Bizerba do prezentowania reklam, ponadto przedstawiamy samoobsługowe wagi z drukarką etykiet.


Tags: