Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Fachowe nagrywanie krótkich form - jakie sprzęty warto zakupić?

  • Posted on: 29 March 2019
  • By: addmean
W dzisiejszych czasach bardzo popularne są krótkie formy filmowe umieszczane na znanych portalach. W związku z tym ludzie prześcigają się w nietuzinkowych pomysłach na interesujące videoblogi, filmiki lub inne krótkie formy. Oprócz treści z całą pewnością najważniejsza jest także jakość.


bmx
Author: Eli Christman
Source: http://www.flickr.com
O wiele lepiej ogląda się obrazy o wysokiej jakości. Warto przywiązywać do tego wagę. Z dnia na dzień większą popularnością cieszą się relacje z podróży, rejestrowanie ciekawie spędzonego dnia czy ekstremalnych sportów - czym nagrywać?

Jeżeli cały dzień zamierzamy chodzić z kamerą, pokaźnych rozmiarów i ciężkie sprzęty mogą się nie sprawdzić. Dlatego też prawdziwym hitem są małe przenośne kamery, które wytrzymają wiele zjawisk pogodowych i innych utrudnień. Mowa tu przykładowo o GoPro Hero. Bezproblemowo przyczepimy są do specjalnych pasów na dłoni, klatce piersiowej albo na kasku. Jest naprawdę lekka. Dodatkowo działa również pod wodą. Nagrywanie takim sprzętem to prawdziwa przyjemność. Jeżeli wykonujemy naprawdę ciekawe produkcje, odpowiednim (aczkolwiek bardzo kosztownym) gadżetem będzie również pilot wi-fi, który może zarządzać kilkoma urządzeniami. Za pomocą takich urządzeń można zarejestrować coś bardzo niesamowitego. To nie wszystko! Jeżeli chcielibyśmy robić ujęcia z góry, perfekcyjny będzie quadrokopter (DJI Phantom), do którego można zamontować GoPro Hero. To zarządzane przy pomocy pilota urządzenie sprawi, że bezproblemowo uniesiemy naszą kamerę do góry i wykonamy wspaniałe ujęcia. Ma ono bardzo dużo zautomatyzowanych ułatwień, na przykład sygnalizację rozładowania, produkt samoistnie zlatuje na nawierzchnię, powoli, żeby nie dokonać uszkodzeń. Dodatkowo świecące diody pozwalają nam zobaczyć, gdzie jest dokładnie quadrokopter i w jaką stronę się ustawił. Dwa opisane urządzenia będą na pewno perfekcyjnym rozwiązaniem dla każdego, kto pragnie nagrywać niesamowite obrazy i rejestrować rzeczy w sposób naprawdę niezwykły. Rzecz jasna kupno należy dobrze przemyśleć, gdyż sprzęty są kosztowne i jeśli nie mają być stale używane, nabycie może być stratą pieniędzy.


Kamera sportowa i smartfon
Author: Robert Couse-Baker
Source: http://www.flickr.com
Jasne jest, że takiego typu urządzenia (kliknij i dowiedz się więcej) są odpowiednie nie tylko dla osób, które tworzą filmy na użytek Internetu, jednakże taka działalność rozwija się aktualnie naprawdę bardzo szybko, dlatego też powstające projekty muszą być bardzo ciekawe, aby zostały dostrzeżone. Dodatkowo profesjonaliści przywiązują dużą uwagę do jakości swoich dzieł, więc używany sprzęt jest coraz lepszy. Jeśli robimy coś z pełnym zaangażowaniem, z pewnością zostaniemy dostrzeżeni, a zwykła pasja może stać się także sposobem na życie. To doskonała okazja, żeby spróbować spełnić swoje marzenia.