Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Fachowy tuning elektroniczny

  • Posted on: 8 February 2020
  • By: addmean
Wśród usług przeznaczonych do samochodów, elektroniki czy silników można znaleźć całkowicie, innowacyjne rozwiązania. Ulepszanie parametrów silnika oddziałuje na jego pracę, co jest odczuwalne od razu.
Zauważalna różnica skłania posiadacza samochodu do tego, by poszukał kolejnych metod wspierania swego pojazdu. Popularny chip tuning to właśnie tuning elektroniczny sterownika silnikowego. Najważniejszym zadaniem jest polepszenie pracy silnika, co dzieje się dzięki zmianie oprogramowania sterownika.

Samochód
Author: Gib Goodrich
Source: http://www.flickr.com
Chip tuning wśród popularnych metod

Tak niedużo potrzeba, aby odświeżyć swój samochód. Mogło się o tym przekonać wielu klientów, jacy zdecydowali się na ciekawe techniki tuningowania silnika. Tego rodzaju zmiana polega na tym, że zmieniany jest program sterujący generalną pracą sterownika silnikowego. Pod te wymogi podchodzi maksymalna prędkość i maksymalne obroty silnika. Wśród nich można wskazać także na doładowanie, dawkę paliwa, jak i kąt zapłonu.

Technika jak chip tuning szturmem zdobyła rynekUsługa jak chip tuning jest dostępna w naszym kraju na jeszcze korzystniejszych warunkach. Program sterujący ogólną pracą sterownika silnikowego jest dopracowany w taki sposób, by zmianom mogły podlegać krzywe charakterystyki i mapy dodane do tego programu. Istotna jest chwila początku tłoczenia, na co zwraca się uwagę już na początku całego procesu. Silniki spalinowe są obecnie produkowane dzięki nowoczesnym technologiom, dzięki czemu nie ulegają awariom oraz można je dostosować do wielu modeli samochodów.

Wsparcie dla silnika dzięki tuningowi

Tuning wykonywany dziś przez profesjonalistów bazuje nie jedynie na tym, co innowacyjne, lecz znaczące są również parametry samego silnika. Nie wszystko bowiem musi się sprawdzić. Ważny jest także tak zwany czas wytrysku i cała reszta, czym steruje sterownik silnika. Obecnie przygotowywane silniki mają rezerwę mocy, co znacząco wpływa na podniesienie się poziomu bezpieczeństwa. Rezerwa danego momentu obrotowego w tworzonym seryjnie oprogramowaniu sterownika silnika ma za zadanie ochronić sprzęt w trudniejszych warunkach.