Formy silikonowe do pieczenia

  • Posted on: 13 November 2018
  • By: addmean
Ostatnio na rynku ukazały się nowe formy do pieczenia. Nowością nie są kształty form, ale materiał, z jakich zostały utworzone, czyli silikon. Wynalazek ten stał się niesłychanie ceniony na zachodzie i tym samym gości w wielu domostwach. W naszym kraju foremki te od niedawna zaczęły gościć w naszej kuchni.


Czajnik ceramiczny
Produkt ten nie ma niestety w naszym kraju, aż tylu fanów, ponieważ sporo osób ma znaczne obiekcje, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo korzystania. Opór ten jest całkowicie bezzasadny, ponieważ silikon użyty do wyprodukowania form jest wypróbowany i całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Formy silikonowe od posiadają sporą możliwość wyprzeć pospolite formy do ciasteczek, a to wszystko dzięki niezmiernie przydatnym cechom silikonu, które ukażemy w tym artykule.

Pierwszym walorem form silikonowych jest ich sprężystość. Foremki są niezwykle elastyczne i mięciutkie, co powoduje, że można je zamieścić gdziekolwiek, nie potrzebują (tak jak blaszane formy) bardzo dużo miejsca. Taka foremka, nie zatracając swojego kształtu, może być złożona i włożona w jakiejś szafie. Cecha ta jest wyjątkowo doceniana przez osoby zamieszkujące kawalerki i posiadające niewielkie kuchnie.

Następną zaletą tych form jest to, iż w większości przydają się one nie tylko do pieczenia w znacznych temperaturach, ale również do oziębiania i mrożenia. Na rynku dostępne są silikonowe formy do lodu o rozmaitych kształtach i rozmiarach. Miękki silikon dzięki giętkości umożliwi w łatwy i prędki sposób wyciągnąć z foremek zawartość.

Najważniejszą zaletą silikonowych foremek są właściwości nieprzywierające. Forma silikonowa nie musi być wysmarowana tłuszczem, ani obsypana bułką tartą czy mąką. Należy jedynie gotową masę z surowym ciastem wlać bezpośrednio do formy. Formy silikonowe do pieczenia są pod tym względem niezastąpione. Dzięki właściwościom nieprzywierającym silikonowe formy są również banalne do czyszczenia.

Na rynku dostępne są różnorodne rozmiary i barwy silikonowych form. Foremki silikonowe można kupić zarówno do ciasteczek, babeczek, tarty jak i wielu, wielu innych wypieków. Silikonowa forma do tarty]umożliwi wyciągnięcie wypieku bez pokruszenia kruchego ciasta. Silikonowe formy na mufinki absolutnie rewelacyjnie pozwalają wydobyć gotowe, świeże ciasteczka.

Silikonowe formy są wyjątkowo ekonomiczne, albowiem zapewniają lepszą cyrkulację powietrza i skracają czas pieczenia. Pozwala to zaoszczędzić prąd, a co się z tym wiąże także pieniądze. Silikonowy materiał zapewnia równomierne pieczenie, co daje gwarancję udanego wypieku.

Podsumowując silikonowe formy są użyteczne, ekonomiczne, odporne oraz bezpieczne w zastosowaniu. Zachęcamy na zakupy .


Author: A.Z.
Source: Garneczki