Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Fotki robione z wysokości

  • Posted on: 19 February 2019
  • By: addmean
Kiedy myślimy o „cykaniu” fotek to przychodzi nam do głowy zdjęcie robione niezłym aparatem przez osobę, która stoi przed nami albo gdzieś niedaleko nas. Ostatnio myślimy również o zdjęciach , które są robione z ręki. Jednak niektórym przychodzą do głowy też zdjęcia z powietrza. Zdjęcia tego rodzaju są robione od długiego czasu przez ekipy filmowe, ale obecnie sporo się zmieniło.


Zdjęcie z góry
Author: Roman Boed
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście sporo osób ma wciąż większe możliwości, bo większość ludzi ma dostęp do dobrego sprzętu. Wystarczy jedynie odpowiednia ilość pieniędzy, która daje możliwość na kupno sprzętu, który umożliwi robienie fotografii z powietrza. Są firmy, które robią za określoną opłatą fotografie z powietrza, np. sprawdź zdjęcia z powietrza. Wszyscy domyślają się, że takie zdjęcia są konieczne nie tylko dla osób fizycznych, ale też dla instytucji państwowych. Najczęściej zdjęciami z powietrza dla państwa zajmuje się wojsko, albo firmy , które wygrały w przetargach.

Kręcenie filmu z innej perspektywy.

W dzisiejszych czasach filmowanie z lotu ptaka nie jest niczym niezwykłym.

Jeżeli masz zamiar poszerzyć swoją znajomość rzeczy w tej tematyce, to czytaj tu druk świętochłowice następne wiadomości. Należy kliknąć w poniższy link.

Obecnie mamy sporo firm, które mają profesjonalny sprzęt, którym potrafią się posługiwać. Można je wynająć i poprosić o filmowanie z lotu ptaka czy to konkretnego wydarzenia, czy jakiegoś obszaru. Na sto procent wszyscy mieliśmy okazję obejrzeć jakiś filmik w sieci właśnie kręcony z lotu ptaka i wszyscy, którzy widzieli coś takiego zobaczyć są pod wrażeniem.

z góry
Author: Wonderlane
Source: http://www.flickr.com
Od długiego czasu już kręci się filmy spadochroniarskie czy z lotów paralotnią, ale kręcenie filmików z powietrza przez profesjonalne urządzenia z zainstalowaną kamerą to zupełnie inna jakość całości. Nie zawsze zwracamy uwagę w filmach w kinie, że jakieś ujęcie musiało zostać nakręcone z wysokości. Nie zastanawiamy się nad częściami składowymi filmu, ale to one pozwalają na to, żeby efekt końcowy był poruszający albo wprawiał w szok. Warto, więc pomyśleć o ludziach, którzy robią coś takiego.

Czy byłeś uradowany z tematu tego wpisu? Jeżeli tak, to daję również mój odsyłacz do następnej witryny. Zachęcam!

Bo bez ich zawodowstwa nie byłoby tak wspaniałych filmów tworzonych z lotu ptaka.


Niektórzy tworzą takie filmy dla frajdy, ale są również osoby, które w ten sposób zarabiają na życie. Co interesujące nie trzeba wcale być osobą, która skończyła szkołę filmową, by wziąć się za filmowanie z lotu ptaka. Na początku musimy mieć sporo samozaparcia, właściwą ilość środków i pokłady cierpliwości, bo nie wszystko od razu będzie wychodziło tak jak chcemy, by to wyglądało.