Fotki robione z wysokości

  • Posted on: 11 July 2018
  • By: addmean
Kiedy myślimy o „cykaniu” fotek to przychodzi nam do głowy zdjęcie robione niezłym aparatem przez osobę, która stoi przed nami albo gdzieś niedaleko nas. Ostatnio myślimy również o zdjęciach , które są robione z ręki. Jednak niektórym przychodzą do głowy też zdjęcia z powietrza. Zdjęcia tego rodzaju są robione od długiego czasu przez ekipy filmowe, ale obecnie sporo się zmieniło.

Oczywiście sporo osób ma wciąż większe [TAG=możliwość">Zdjęcie z góry
Author: Roman Boed
Source: http://www.flickr.com
, bo większość ludzi ma dostęp do dobrego sprzętu. Wystarczy jedynie odpowiednia ilość pieniędzy, która daje możliwość na kupno sprzętu, który umożliwi robienie fotografii z powietrza. Są firmy, które robią za określoną opłatą fotografie z powietrza, np. sprawdź zdjęcia z powietrza. Wszyscy domyślają się, że takie zdjęcia są konieczne nie tylko dla osób fizycznych, ale też dla instytucji państwowych. Najczęściej zdjęciami z powietrza dla państwa zajmuje się wojsko, albo firmy , które wygrały w przetargach.

Kręcenie filmu z innej perspektywy.

W dzisiejszych czasach filmowanie z lotu ptaka nie jest niczym niezwykłym. Obecnie mamy sporo firm, które mają profesjonalny sprzęt, którym potrafią się posługiwać. Można je wynająć i poprosić o filmowanie z lotu ptaka czy to konkretnego wydarzenia, czy jakiegoś obszaru. Na sto procent wszyscy mieliśmy okazję obejrzeć jakiś filmik w sieci właśnie kręcony z lotu ptaka i wszyscy, którzy widzieli coś takiego zobaczyć są pod wrażeniem.z góry
Author: Wonderlane
Source: http://www.flickr.com
Od długiego czasu już kręci się filmy spadochroniarskie czy z lotów paralotnią, ale kręcenie filmików z powietrza przez profesjonalne urządzenia z zainstalowaną kamerą to zupełnie inna jakość całości. Nie zawsze zwracamy uwagę w filmach w kinie, że jakieś ujęcie musiało zostać nakręcone z wysokości. Nie zastanawiamy się nad częściami składowymi filmu, ale to one pozwalają na to, żeby efekt końcowy był poruszający albo wprawiał w szok. Warto, więc pomyśleć o ludziach, którzy robią coś takiego. Bo bez ich zawodowstwa nie byłoby tak wspaniałych filmów tworzonych z lotu ptaka.

Niektórzy tworzą takie filmy dla frajdy, ale są również osoby, które w ten sposób zarabiają na życie. Co interesujące nie trzeba wcale być osobą, która skończyła szkołę filmową, by wziąć się za filmowanie z lotu ptaka. Na początku musimy mieć sporo samozaparcia, właściwą ilość środków i pokłady cierpliwości, bo nie wszystko od razu będzie wychodziło tak jak chcemy, by to wyglądało.