Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Fotografia ślubna – mara nocna, czy cudowne pozostałości z wyjątkowego zdarzenia?

  • Posted on: 11 June 2021
  • By: addmean
Nadszedł w końcu ten wspaniały dzień, kiedy to mężczyzna przykucnął na jedno kolano i wyraził słowa, których oczekuje niejedna kobieta. Szczęście wzmogło się w dziewczynie, a łzy wzruszenia zauważalne były na policzkach. A kiedy ostatni finał? Teraz dopiero zaczyna się bieganina.
Młoda para
Author: Luca Fazzolari
Source: http://www.flickr.com
Następne dni po takim zdarzeniu zdają się bajeczne. Zawiadamianie rodziny i znajomych powoduje, że odczuwamy wszystko raz jeszcze. Mimo to przychodzi ta chwila, gdy należy zejść na ziemię i pomyśleć o organizacji jednego z istotniejszych przeżyć w naszym życiu, czyli ślubu oraz wesela. Zaplanowanie tego typu imprezy jest związane z zarezerwowaniem księdza, daty ślubu, wystroju w kościele i na sali, organisty, bądź śpiewaczki, orkiestry sukni i wiele, wiele innych cudowności. Trzeba przyznać, że te starania niekoniecznie radują już nas tak bardzo. Nierzadko sprawiają wiele kłopotów, które powodują w nas zawrót głowy. Na przykład, notorycznym problemem jest podjęcie decyzji, czy wydarzenie ma być kamerowane, czy może wystarczy fotograf ślubny jak . Z braku zręczności w przedstawieniu argumentów za i przeciw, przeważnie zostają zaangażowani obaj zawodowcy. Niestety, tak naprawdę przywoływanie z uroczystości za pomocą nagrania można policzyć na palcach jednej ręki. Ewidentnie lepszym pomysłem jest polecenie zrobienia samych zdjęć. Szczególnie, że ceny usług mogą wywołać u nas napad paniki. Filmowanie samego ślubu kościelnego kosztuje ok 1600 zł, a pakiet poszerzony o imprezę na sali oraz błogosławieństwo w domu panny młodej przedstawia już cenę 3200 zł. Koszt związany z pamiątkami fotograficznymi zaczyna się od ok. 800-900 zł, a jeżeli chcemy pakiet deluxe to może on kształtować się w okolicach 4000 zł. Przypuszczalnie stosując tzw. „full service” wydatki wyniosą nas 7000-8000 zł. Robią wrażenie, a wszakże są jeszcze inne zobowiązania.
Pani młoda z druhnami
Author: Rahul de Cunha
Source: http://www.flickr.com
Przydarza się również, że zawodowy fotograf ślubny nie jest tak ważny. Możemy znaleźć wiele ludzi interesujących się fotografią i robiących to hobbystycznie. Dlatego, nim zdecydujemy się na szybkie pozbycie się pieniędzy, należy na początku poszukiwać możliwości pośród przyjaciół lub w Internecie. Dużo możemy zaoszczędzić.