Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Ile trzeba zapłacić za dobre etui na telefon oraz z czego zazwyczaj są produkowane?

  • Posted on: 30 November 2022
  • By: addmean
Pokrowiec na telefon jest najbardziej popularnym gadżetem, który stosują użytkownicy telefonów komórkowych. Można nie mieć samochodowej ładowarki lub powerbanku, ale jeżeli telefon nie posiada dobrego etui, to trzeba się jak najszybciej w nie zaopatrzyć.


etui na telefon
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu


Etui na telefon głównie służy do wyróżnienia się z tłumu oraz zaprezentowania siebie. Wytwórcy projektują pokrowce na telefon z najróżniejszymi wzoRAMi: sportowymi, przyjaznymi naturze i ideologicznymi. Obowiązkiem pokrowca jest ochrona naszego telefonu, który jest często warty jedną albo dwie miesięczne pensje. Etui na telefon ochrania smartfon przed uderzeniem, upadkiem i zarysowaniem. Co poniektóre modele pokrowców pełnią dodatkowo funkcję podstawki do telefonu, mini portfela lub lusterka. Wśród etui na telefon możemy wyróżnić nakładki na tył, które nakłada się na tylną obudowę. Najpopularniejsze etui jest wyprodukowane najczęściej z TPU albo silikonu. Rzadziej wytworzony jest z tworzywa sztucznego, aluminium czy poliwęglanu. Pokrowce z klapką otwieraną na bok, są to pokrowce portfelowe. Są one niezwykle funkcjonalne oraz chronią ekran przed zarysowaniem.


Kiedy wybieramy etui na telefon, pierwszą rzeczą, na którą musimy zwracać uwagę jest materiał, z którego jest ono wyprodukowane. Powinniśmy także zwracać uwagę na grubość etui. Te 2 cechy przekładają się na sztywność etui i na jego walory ochronne. Najczęściej stosowany materiał do tworzenia etui do telefonów to TPU. Jest to termoplastyczny poliuretan zatem elastyczne tworzywo sztuczne, które jest formowane pod wpływem temperatury. Z niego robi się dużą część nakładek na tylną część telefonu, a także robi się co poniektóre części etui portfelowych. Ceny pokrowca są niezwykle różne. Najtańsze opakowanie dziś można nabyć za 2-3 złote.
Jest to jednak etui wyprodukowane z najtańszych materiałów bez dodatkowych funkcjonalności.

Pod tym linkiem opublikowana jest podobna strona przedstawiająca tego typu sprawę. Zobacz także podobny świeży wpis (http://zabudowy-samochodowe.pl/zabudowy-samochodowe/botttainer/) na taki temat. On też jest warty poznania.

Nie posiada także znaczniejszych walorów ochronnych. Jeśli zależy komuś naprawdę na ochronie telefonu, to musi zainwestować w dobre etui 50 albo 80 zł.