Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Jak dużo zarabiają w Polsce tacy specjaliści jak programiści?

  • Posted on: 10 November 2022
  • By: addmean
ProgRAMiści w naszym kraju mogą zarobić naprawdę dużo. Ich przeciętna wypłata może wynieść czasami 3 razy więcej, niż średnie wynagrodzenie przeciętnego mieszkańca naszego kraju. Tak wynika ze stworzonego przez pewną agencję raportu, który bazuje na danych z pierwszego kwartału bieżącego roku.


Biała Nokia Lumia 800
Author: Hill+Knowlton Strategies
Source: Hill+Knowlton Strategies


Jest naturalnie dużo uwarunkowań, od jakich uwarunkowana jest ostateczna wysokość wynagrodzeń. Dla przykładu programista na umowie o pracę pobiera średnio 11000 złotych brutto, zaś taki, który posiada własną firmę na zasadzie B2B: 12000 zł netto. Jakie technologie są aktualnie w najwyższym stopniu opłacalne - w najwyższym stopniu korzystne finansowo są Spring (15 tysięcy złotych) czy Angular (12 tysięcy brutto). Niezależnie od formy zatrudnienia bardzo atrakcyjną opcją od dużej ilości lat jest j. Java (obecnie średnio jest to 11000 złotych brutto w przypadku umowy o pracę oraz trochę ponad 14000 złotych netto w przypadku B2B). Zarobki brutto wedle technologii w przypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 tysięcy złotych, React od 9 do 14 tysięcy, Java od 9 do 14000 zł, Net od do 14 tysięcy, Spring od 8 do 14 tys., Python od 3000 do 13 tysięcy złotych, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 oraz PHP od 6 do ok. 10000 zł.
Programista pobiera inne sumy w przypadku formy współpracy, tzn.

Już teraz kliknij ten odnośnik i zweryfikuj info u źródła, by zdobyć stuprocentową gwarancję, że jakiekolwiek informacje uzyskiwane na takiej witrynie są miarodajne.

pobiera nieco mniej w przypadku pracy zdalnej oraz jego pensje odróżniają się od stopnia komplikacji. W obu wypadkach odmienność to kilka tys. zł miesięcznie. Jeżeli chodzi o to, jak zacząć swoją przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, gdyż są niezwykle potrzebni we współczesnym świecie. Niestety nadal ich brakuje. Wynika to m.in. z tego, że aktualnie utrzymuje się ogólne przekonanie, jako by nauka była ciężka i długotrwała.


To fakt, może taka być, a dodatkowo nie każdy się będzie sprawdzać na takim stanowisku, jednak osoby zainteresowane mogą korzystać dla przykładu z bootcampów, takich jak te, które są przeprowadzane przez różne portale internetowe. W czasie takiego bootcampu ukierunkowuje się kursantów do rozpoczęcia kariery na poziomie juniora.