Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Jak najlepiej umieścić swoją stronę w internecie, opis podstawowych rodzajów hostingu.

  • Posted on: 9 February 2019
  • By: addmean
Każda strona internetowa potrzebować będzie dwóch rzeczy, czyli nazwy i pewnej ilości miejsca na serwerze podłączonym do sieci internetowej, na jakim zostaną umieszczone wszystkie pliki. Internetowe adresy inaczej są nazywane domenami, są one wynajmowane i w oparciu o to używane przez właścicieli. Z kolei pliki umieszczać można w różnym miejscu. Może to być swój własny komputer, z połączeniem do sieci, lecz przeważnie będzie się wynajmować miejsce na jakimś serwerze albo nawet całą maszynę.


świadczenie usług internetowych
Author: Patrick Bombaert
Source: http://www.flickr.com
Popularnie usługi tego typu nazywają się hostingiem, lecz tak naprawdę obejmują one wiele rozmaitych opcji, w zależności od oczekiwań klientów i ich możliwości finansowych. Najmniej kosztuje hosting dzielony - tiktalik.com/pl/tiktalikvps. Oznacza to, że na jednej fizycznej maszynie znajduje się od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy kont o określonych parametrach. Każde konto będzie miało określoną powierzchnię, transfer do wykorzystania oraz moc procesorów, a cena jego wahała się będzie od kilkudziesięciu złotych na rok. Przeważnie firmy oferujące hosting mają w swojej ofercie kilka rozmaitych pakietów, więc każdy będzie mógł sobie coś dobrać pod potrzeby swojego serwisu.


serwery
Author: Jeff Hammerquist
Source: http://www.flickr.com
Hosting współdzielony ma liczne ograniczenia, jeśli więc ktoś będzie potrzebował więcej możliwości, to pomyśleć powinien o czymś wydajniejszym. Chętnie wybieraną opcją są na przykład tanie serwery wirtualne. W ramach takiej usługi klient otrzymuje określoną część fizycznych zasobów serwera, czyli pewną ilość pamięci i dysku, moc obliczeniową procesora i transfer. Cała konfiguracja konta leży po stronie klienta, lecz dzięki temu może on dopasować liczne parametry do swoich potrzeb. Kolejną opcją jeżeli chodzi o wydajnościowe możliwości jest debian server dedykowany, to znaczy niezależna maszyna z wybranymi komponentami - Techstorage. Sp z ograniczoną odpowiedzialnością. Dedykowane serwery z reguły umieszczane w nowoczesnych serwerowniach, i stamtąd przy pomocy odpowiedniej infrastruktury widać je na zewnątrz. Tego typu serwery poradzą już sobie z naprawdę dużymi serwisami, a ich dużym plusem będzie to, że da się je łatwo rozbudowywać.