Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Jak odnowić stare zdjęcia, by móc ponownie cieszyć się ich pięknem?

  • Posted on: 13 May 2021
  • By: addmean
Większość z nas posiada na strychu stare fotografie. Są to ujęcia naszych bliskich bądź też fotografie miast, na przykład Kraków na starych zdjęciach, dzięki którym można zobaczyć, jak niegdyś wyglądało to piękne miasto. Niestety z upływem czasu zdjęcia tracą swój blask. Jakim sposobem temu zaradzić?

Najbardziej popularnym wyjściem jest skorzystanie z właściwych programów komputerowych, których teraz nie brak. Jeśli umiesz korzystać choćby z jednego z nich, zapewne dasz sobie radę. Gdy nigdy jeszcze nie miałeś z nim do czynienia, nie załamuj rąk na starcie – wszystkiego da się się nauczyć, jeżeli tylko posiadamy w sobie odrobinę determinacji. Najpierw należy pobrać jeden z bezpłatnych programów albo zakupić bardziej profesjonalną aplikację, jaką będziemy mogli także stosować do innych celów. Niezastąpionym narzędziem jest również skaner, gdyż zdjęcie, jakim planujemy się zająć, musimy zeskanować.

zdjęcia kobiety
Author: Cristian Dina
Source: http://www.flickr.com
Po zeskanowaniu możemy skorzystać z automatycznej funkcji odświeżania zdjęcia, jednakże rezultat, jaki uzyskamy, nie zawsze musi nas usatysfakcjonować. Niejednokrotnie konieczne są dodatkowe poprawki, aby usunąć plamy, rysy lub większe mankamenty. Nie ze wszystkim pójdzie nam łatwo, lecz warto się postarać, aby uzyskać upragniony rezultat. Drugie rozwiązanie, które możemy wykorzystać, jest tak samo efektywne, ale też wiąże się z groźbą większego uszkodzenia fotografii. Należy albowiem wykorzystać specjalne środki chemiczne, które mają polepszyć jakość zdjęcia, lecz niewłaściwie użyte - mogą tylko spowodować, że utracimy cenną dla nas fotografię bezpowrotnie. Dlatego lepiej nie zastanawiać się nad tą metodą, chyba że naprawdę się na tym znamy albo mamy kogoś, kto może nam pomóc.Jeśli i ty chcesz, aby stare zdjęcia znalazły się w twoim albumie bądź mogły być zawieszone na ścianie, skorzystaj z zaprezentowanych sposobów. Gdy martwisz się, że nie masz ku temu dostatecznie dużo zdolności, możesz także zgłosić się do fachowców, którzy znacznie lepiej, a zapewne dużo szybciej poradzą sobie z takim problemem. Mają doświadczenie i nieraz podejmowali się wskazanych wyzwań, zatem z pewnością będą potrafili ci pomóc.