Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju posiadamy rodzaje grzałek? Czy grzałka ceramiczna to bez wątpienia dobry wybór?

  • Posted on: 18 March 2019
  • By: addmean
Grzałki ceramiczne są coraz modniejsze rozpoznawane i coraz bardziej promowane przez sprzedawców pralek. Sprzedawcy mogą zapewnić, że są one znacznie bardziej nie do zdarcia od modelów nie ceramicznych. Niektórzy jednak uważają, że jest to jedynie ciekawostka technologiczna, zaś grzałka ceramiczna niczym się nie wyróżnia od miedzianej. Czy to prawda?


pranie
Author: Raphael Rousseau
Source: http://www.flickr.com
W tej kwestii musimy przyznać, że hasła wykonawców, którzy chwalą cechy grzałki ceramicznej są jak najbardziej uzasadnione. Testy zrobione na pralkach pomogły pokazać, że pralki z grzałką ceramiczną mogą nam służyć nawet do 10 lat, z kolei grzałka wykonana z miedzi wytrzymuje zazwyczaj do 7-8 lat. Grzałki mogą ulec uszkodzeniu przez pozostający się na ich powierzchni kamień. Jak nie będziemy pamiętać o regularnym stosowaniu środków odkamieniających, to zużywanie grzałki następuje jeszcze szybciej. Kupno pralki z grzałką z ceramiczną jest więc bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli pragniemy spotęgować zdolność naszej pralki. Powleczenie grzałki niewielką warstwą ceramiki może powodować, że kamień osadza się tam wolniej. To też wpływa na energooszczędność, ta więc to następny argument na rzecz kupowania tego rodzaju pralek. Są dwie firmy, które przodują w produkcji tego rodzaju pralki. Jedną z nich jest Samsung, drugą Bosch. Pralka Samsung, model WF1802XEC jest niezwykle wygodna w użyciu, a ponadto występuje w wersji slim, więc zacznie doskonale pasować do niewielkich łazienek. Mimo swoich małych rozmiarów ma wsad, który mieści do ośmiu kilogramów prania. Równocześnie pralka wyposażona jest w szerokie drzwi, co jest ogromnym ułatwieniem, kiedy wyjmujemy z niej pościel lub (system spedycyjny) znaczniejsze ręczniki. Wyświetlacz led poinformuje nas o czasie, który został do zakończenia prania - więcej.


pralka
Author: Samsung
Source: Samsung
Pralka będzie należeć do bardzo dobrej klasy energetycznej - A++, więc możemy być spokojni o zużycie energii. Kolejny typ - pralka Bosch WLX 2016 KPL, także może zajmować dość mało miejsca w łazience. Pojemność bębna jest jednak dużo mniejsza niż w pralce od Samsunga. Ma szanse pomieścić ledwie 4,5 kilograma, wiec różnica jest znacznie. Pralka za to posiada zabezpieczenia, które nie dopuszczają do zalania - zajjrzyj tu.