Krótki przegląd mocnych i wydajnych kart grafiki wykorzystywanych do profesjonalnych zastosowań.

  • Posted on: 29 August 2017
  • By: addmean
Komputery wykorzystywane w rozwiązaniach biznesowych mają często zupełnie inną konfigurację od biurowych albo domowych sprzętów. Często będą pozwalać na obsługę niestandardowych urządzeń, rzadko używanych przez normalnych użytkowników.


O ile wejścia USB albo expresscard będą w standardzie i nawet komputery domowe je posiadają, to już karta obsługująca sygnały z przemysłowych kamer montowana będzie jedynie w zestawach obsługujących tego typu system do monitorowania - zobacz tu. W przypadku komputerów przeznaczonych do projektów CAD czy zaawansowanej obróbki plików graficznych niezwykle istotną rolę będą z kolei odgrywać karty grafiki. I to specjalnie dedykowane do takich właśnie rozwiązań, z odpowiednią wydajnością oraz architekturą wewnętrzną.
rozmowa przez sieć
Author: Highways Agency
Source: http://www.flickr.com


Bardzo ceniona wśród profesjonalistów jest seria kart firepro. Już najprostszy model, czyli firepro v4900 ma na tyle mocne parametry, że bez żadnego problemu poradzi sobie z zaawansowanymi zadaniami projektowymi, a dzięki możliwościom przyłączenia paru monitorów może też znaleźć zastosowanie w monitoringu. Jeszcze lepsze parametry posiada kolejny przedstawiciel tej grupy, czyli firepro w5000, zastosowana w nim specyfikacja pozwoli na jeszcze bardziej wydajną obróbkę grafiki.


Uzupełnieniem modeli z tej grupy jest firepro w5100, wszystkie wymienione przed chwilą karty stanowią nową generację urządzeń do profesjonalnych zastosowań - gzie kupiłeś firepro w5000. Dzięki dużej różnorodności kart firma AMD daje propozycję zarówno dla mniej rozbudowanych stacji roboczych, jak również znacznie wydajniejszych konfiguracji.