Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Maszyny do drewna

  • Posted on: 21 December 2019
  • By: addmean
Branża powiązana z drewnem jest mocno rozbudowana. Duża ilość mebli, podłogi, ramy okienne - wszystko to zostało zbudowane w zakładach stolarskich. Zastanawiamy się czasami dlaczego rzeczy zrobione z litego drewna są dużo bardziej kosztowne niż ich odpowiedniki z płyt drewnianych. Odpowiedź jest łatwa - drewno to trudny surowiec, wymagający fachowej obróbki, znajomości technologii i wiedzy o samym drewnie. A dodatkowo maszyny do drewna nie należą do tanich.

pudełka z drewna i skrzynki na wino
Author: decade_null
Source: http://www.flickr.com


jednak zainwestować trochę więcej w meble z litego drewna - są trwalsze i dużo piękniejsze niż te tańsze. Dobry stolarz zrobi nam na wymiar meble jakie tylko sobie wymarzymy, a ponadto oddające całą urodę drewna. Pierwszą maszyną używaną do obrabiania tego surowca najczęściej jest strugarka. Służy do nadawania deskom pożądanej grubości. Oczywistym jest, że deski na podłogę czy pudełka drewniane są inne niż te wykorzystywane do budowy mebli kuchennych. Na kolejnym etapie robienia przedmiotu przydatna jest piła formatowa służąca dalszemu kształtowaniu desek.

Kiedy już mają pożądaną grubość, długość i odpowiednio ścięte brzegi zbija się mebel np skrzynki na wino. Da się oczywiście ozdobić go jakimś wzorem, przód szafy może być ukształtowany fantazyjnie. Do takich działań używana jest frezarka do drewna.


Przedmioty robione na zamówienie mają niepowtarzalny charakter. Można wspaniale wydobyć nimi urok domu, można wyeksponować urok własnych czterech kątów, a także pokazać swój gust i charakter.

Pragniesz przeczytać inne podobne przydatne porady? Jeżeli tak, to zobacz tu (fmk.pl/piora-slimakow/), a niewątpliwie nie odczujesz rozczarowania.

Pudełka z drewna i meble nie muszą być niemodne i babcine - mogą być nowoczesne, ekstrawaganckie i idealnie pasować do naszego wychuchanego mieszkania.

Spodobał Ci się ten artykuł? Przejdź więc do kolejnego wątku i zweryfikuje jakie ekstra źródło (http://www.inter-bis.pl/trak-tasmowy-poziomy) było naszą motywacją. Fajnej lektury!

Poszukajmy dobrego rzemieślnika i do dzieła!


Source: