Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Najważniejsze reguły użytkowania sprzętu AGD

  • Posted on: 20 March 2023
  • By: addmean
O tym, jak bardzo nieodzowna jest pralka, często myślimy dopiero wtenczas, gdy się zepsuje.


Jednakże starczy właściwie używać pralkę, aby służyła długo po upływie czasu gwarancji.


Wśród czynników, jakie w największym stopniu szkodzą pralce, wyszczególnia się króciutkie odstępy pomiędzy praniami, przepełnianie pralki czy też twardą wodę. Funkcjonowanie bez sprawnej pralki dla większości z nas byłoby na pewno uciążliwe. Jednakże chroniąc pralkę nie jedynie przedłużamy czas jej eksploatacji. Zwiększamy również efektywność prania, zapobiegamy niszczeniu tkanin i oszczędzamy na proszku do prania.


Wśród często występujących powodów awarii urządzenia wyszczególnia się uszkodzoną grzałkę, uszkodzony programator i usterkę pompki. W najgorszym wypadku pralka może przestać działać, a nawet zalać łazienkę w czasie prania. Częstym błędem, jaki popełniamy, używając pralki, jest przepełnianie bębna. Kładziemy do niego nadto wiele ubranek naraz, co powoduje, że pralka zużywa więcej energii oraz wody, a ciuchy gorzej się dopierają. Przeciążenie może również przyczynić się do uszkodzenia bębna. Co pewien czas warto wykonać tak zwane czyszczenie pralki, a więc puste pranie – ustawić progRAMator na wysoką temperaturę, dołożyć detergent i włączyć urządzenie bez ubrań. Pomoże to z pewnością pozbyć się niemiłego zapachu.
Płyta wiórowa, płyty
Author: Preston Rhea
Source: http://www.flickr.com


Opróżnij kieszonki pranych ciuszków oraz regularnie czyść pralkę – nie tylko na zewnątrz, lecz głównie od środka.


W szufladzie nie może odkładać się proszek, albowiem może zablokować to przepływ .

Chcesz pogłębić swą wiedzę na temat opisany w naszym wpisie? Więc zachęcamy - kliknij odnośnik (https://www.serwiskluczy.pl/) i przeglądaj nowe inspirujące wpisy.

Raz na mniej więcej dwadzieścia prań dobrze jest oczyścić filtr pompy z włosów czy też kawałków tkanin.