O smartfonach wczoraj i dziś. Od pierwszych melodii do biblioteki muzycznej w komórce.

  • Posted on: 13 November 2018
  • By: addmean
Żyjąc we współczesnych czasach, jesteśmy naocznymi świadkami faktycznej przełomu technologicznego. Dynamika postępu jest najlepiej widoczna jest jest najlepiej widoczny na przykładzie telefonów komórkowych.

Ich pierwowzory,
galaxy
Author: Maurizio Pesce
Source: http://www.flickr.com
które weszły na rynek niemal dwadzieścia lat temu w ogóle nie przypominały supernowoczesnych smartfonów, z których korzystamy teraz, a ich kształt z pewnością mógłby zaskoczyć obecną młodzież. Sporych rozmiarów „cegły” z odstającymi antenami, irytującymi dzwonkami, niewielkimi czarno-białymi wyświetlaczami oraz prostym menu, które kiedyś zdawały się być szczytem zdobyczy technologicznych, dziś co najwyżej wzbudzają uśmiech politowania i łzę nostalgii. W międzyczasie mieliśmy możliwość używać nieco bardziej nowoczesnych modeli telefonów. Producenci zaczęli wypuszczać na rynek komórki z dyktafonami, aparatami fotograficznymi, różnorodnymi grami zręcznościowymi i innymi przydatnymi funkcjami. Kamieniem milowym w historii telefonii komórkowej stało się jednak powstanie inteligentnych telefonów dotykowych. Smartfony, takie jak Sony Xperia M2, LG Leon czy Samsung Galaxy Core Prime, to w rzeczywistości przenośne centra komunikacyjno-rozrywkowe. Zobacz: . Łączą one w sobie najważniejsze cechy normalnego telefonu, komputera osobistego, kamery, cyfrówki, elektronicznego organizera, odtwarzacza MP3, notesu i kieszonkowej konsoli do gier. Powstanie smartfonów przewróciło sektor
lg
Author: Chris F
Source: http://www.flickr.com
komórek do góry nogami i przyczyniło się do gwałtownego rozwoju związanych z nim branż.Spory wzrost zanotowały firmy zajmujące się produkcją i dystrybucją różnorodnych akcesoriów telefonicznych. Ze względu na swoje wielkie ekrany dotykowe smartfony zaliczają się do bardzo delikatnych i łatwo uszkadzalnych urządzeń. Dlatego też właściwie wszyscy ich posiadacze od razu po zakupie upragnionego modelu sięgają po ochronny futerał. Ich oferta jest rzeczywiście szeroka. W sklepach możemy znaleźć różnokolorowe etui wykonane z różnych materiałów, od skóry ekologicznej po silikon i gumę. Ochraniacze na smartfony produkowane są tak, by idealnie pasowały do określonych typów komórek. Bez względu na to, czy posiadamy telefon Sony Xperia M2, Samsung Galaxy Core Prime czy LG Leon, możemy być pewni, że istnieje dla niego perfekcyjnie dobrany futerał - Warto w niego zainwestować, ponieważ koszt naprawy pękniętego wyświetlacza jest naprawdę wysoki.