Planujesz zakupić lustrzankę? Sprawdź, jaki obiektyw powinieneś wybrać!

  • Posted on: 13 November 2018
  • By: addmean
Często, mimo tego, że kupiliśmy lustrzankę, wychodzi na jaw, że potrzeba nam czegoś więcej. Stajemy przed decyzją związaną z zakupem nowego obiektywu. Twoją uwagę przyciągnęła Sigma 10-20? A może kompletnie nie wiesz, jaki obiektyw zda egzamin w twoim przypadku? Na początku powinno się nadmienić, że jeśli chcemy zakupić obiektyw do lustrzanki, musimy przemyśleć, jakiego typu obiekty zamierzamy fotografować, a także jakie zdjęcia planujemy robić.

aparaty fotograficzne
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Dzięki temu zakupiony nabytek w 100% spełni nasze oczekiwania, a jakość wykonywanych fotografii będzie satysfakcjonująca. Jeśli planujesz fotografować wnętrza i krajobrazy, wybierz obiektyw szerokokątny, jeśli interesujesz się fotografią reporterską, zdecyduj się na obiektyw standardowy. W przypadku portretów sprawdzi się teleobiektyw. Wypada mieć także na względzie, że ten sam obiektyw będzie dawał różne efekty, jeśli będzie założony w aparacie analogowym i inne, jeśli połączymy go z aparatem cyfrowym.Jeżeli chodzi o obiektyw to można wymienić trzy kluczowe parametry, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów. Chodzi o takie właściwości: ogniskowa, maksymalny otwór względny oraz mocowanie. Spore znaczenie ma pierwszy ze wskazanych. Im lepszy, tym lepsze efekty jeżeli chodzi o pole widzenia. Kluczowa jest również jasność, jaką możemy danemu obiektywowi przypisać.

lustrzanka
Opisywana jest ona za pomocą wartości przysłony. Jeżeli zdecydujemy się na obiektyw jaśniejszy, będziemy mieć możliwość stworzenia fotografii przy mniejszej ilości światła zastanego. Dzięki niemu łatwiej osiągnąć niewielką głębię ostrości. Jeżeli chodzi o mocowanie to ma ono wpływ na to, czy będziemy mieli możliwość podpięcia urządzenia do naszego aparatu. Jeśli decydujemy się na obiektyw tego samego producenta, od jakiego pochodzi nasz aparat, sprawa jest prosta. Canon będzie pasować do Canona, a Nikon będzie świetnie współgrać z Nikonem. Wypada mieć na uwadze, że obiektywy manualne mogą nie współgrać z dzisiejszymi lustrzankami. Przykładowo obiektyw Sigma 10-20 charakteryzuje się solidnym wykonaniem i dużą trwałością - specyfikacja Sigmy 10-20. Ponadto gwarantuje obraz wysokiej jakości.