Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Przełom w komunikowaniu. Od prostej Nokii po wielofunkcyjne telefony Xperia.

  • Posted on: 13 November 2018
  • By: addmean
W obecnych czasach ciężko znaleźć kogoś, kto nie posiada komórki. Telefony tego typu szturmem zdobyły rynek i zawładnęły sercami użytkowników, stając się nieodłącznym elementem ich codzienności. Nie powinno to jednak nikogo dziwić. To im zawdzięczamy prawdziwą rewolucję w komunikacji na odległość.

Pojawienie się komórek definitywnie uwolniło nas od budek telefonicznych, konieczności kupowania kart magnetycznych i oszczędzania drogocennych impulsów. Ponadto wyrugowały one niemal całkowicie linie stacjonarne, które przez długie dekady stanowiły największe niespełnione marzenie Polaków.Pierwsze komórki, które weszły do obiegu mniej więcej przed dwudziestu laty były bardzo proste. Umożliwiały wykonanie połączenia i napisanie SMS liczącego dokładnie 160 znaków. Na ich wyposażenie składa się jeszcze jedna lub dwie gry i kalkulator. Wśród ówczesnych modeli telefonów wielką karierę zrobiła sławna Nokia 3310, którą po dziś dzień wiele osób wspomina z łezką w oku.
telefon multimedialny
Author: John Karakatsanis
Source: http://www.flickr.com
Branża telefonów mobilnych przeszła absolutną metamorfozę wraz z pojawieniem się smartfonów. Część producentów komórek, którzy święcili triumfy przed kilkunastu laty, nie odnalazła się we współczesnych czasach i pozwoliła się ubiec konkurencyjnym firmom. Inne marki natomiast mistrzowsko wykorzystały swoją szansę i wybiły się na liderów sprzedaży. Jednym ze zwycięzców boju o zaufanie klientów jest renomowana japońska firma Sony. Ten znany na całym świecie koncern z kraju kwitnącej wiśni wypromował swoją markę smartfonów pod szyldem Xperia. Pierwszy telefon zaliczający się do tej serii nazywał się Xperia X1 i trafił do sprzedaży osiem lat temu. Dzisiaj gama smartfonów firmy Sony znacznie się poszerzyła, a za jej wyjątkowo ciekawe pozycje uważa się modele: Sony Xperia M, Sony Xperia M4 czy Sony Xperia M4 Aqua - więcej tu: ciekawe promocje .Świadczą o tym pozytywne oceny Internautów i użytkowników. Na portalach poświęconych elektronice możemy znaleźć na recenzje, które kładą nacisk na liczne zalety wspomnianych telefonów. Wyjątkowo dobre opinie otrzymuje Sony Xperia M4 Aqua, czyli solidnie wykonany wodoodporny smartfon z tak zwanej średniej półki cenowej. Fachowcy komentujący ten model akcentują przede wszystkim to, że firmie Sony udało się stworzyć produkt dostępny dla szerokiej grupy użytkowników, który tylko w niewielkim stopniu odstaje poziomem od najlepszych telefonów. Codziennych użytkowników na pewno zachwyci natomiast dobry system operacyjny i szeroki asortyment różnorodnych aplikacji. Więcej czytaj tutaj: