Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Rozwój techniki przyniósł ze sobą konieczność komputeryzacji w każdej wykonywanej pracy. Dzięki niemu to co produkujemy wykonujemy dobrze,a zadaniem komputerów jest tą pracę po prostuusprawnić prostszą.

  • Posted on: 7 February 2019
  • By: addmean
Jeszcze dwadzieścia parę lat wstecz , kiedy komputery dopiero co wchodziły do użytku ogromna liczba ludzi była przerażona. Nikt wcześniej poza najmniej skomplikowanymi w budowie i obsłudze commodore 64 służącymi szczególnie do gier nie miał z nimi do czynienia. Napawała strachem wizja obsługi i co najważniejsze codziennego posługiwania się nimi w pracy. Na tamten okres było to tak niebywałe, że przerażało wszystkich.


Do tego czasu każdy
komputer w aptece
Author: Internet Archive Book Images
Source: http://www.flickr.com
znał swoje obowiązki , wykonywał je tak jak ich go nauczono i ta nagła zmiana wielu wydawała nie tyle co zbędna , to niesłychanie trudna . Bez pośpiechu i z upływem czasu zaczęto jednak cenić korzyści, jakie to daje. Oczywiście nie mowa w tym momencie tylko i jedynie o dziedzinę przemysłową, gdzie bez pełnej komputeryzacji praca byłaby współcześnie niemożliwa. Gdy w sklepach znalazły się kasy fiskalne monitorujące każdego dnia obrót każdego nawet najmniejszego punktu handlowego, sprzedawcy podchodzili do tego ogromnie krytycznie. Zamiast usprawnień w pracy widzieli raczej same utrudnienia i przeszkody. Dotychczas używane karteczki do sumowania pozycji i obliczania kwoty do zapłaty musiały zniknąć , a każdy rachunek naliczała maszyna. I chociaż na początku podchodzono do nich bardzo nieufnie, obecnie kasy fiskalne to nie wyłącznie obowiązek, ale niesłychane usprawnienie. Żaden sprzedawca współcześnie chyba by sobie nie dał rady , gdyby obliczeń nie dokonywały za nich kasy fiskalne. Niesłychanie
kasa fiskalna
usprawniają pracę, nieścisłości jeśli nastąpią to jedynie z winy obsługującego, ponieważ co jak co ale komputery się nie mylą.


Po latach obycia i powszechnego użytkowania uwierzyliśmy w to, iż komputery w każdym zawodzie są niezbędne. Obecnie dużo bardzo dużych hal produkcyjnych, warsztatów sklepów i wszystkich innych instytucji nie miałoby podstaw do funkcjonowania gdyby nie komputery. Zdominowały naszą pracę oczywiście w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu i nasze życie, ale bez ich pomocy nikt nie wyobraża sobie wykonywania jakiejkolwiek pracy. Nie wyobrażamy sobie bez nich życia w takim znaczeniu, że zdecydowana większość firm jest zaopatrzona w agregaty prądotwórcze by kontynuować pracę na wypadek braku w dostawach energii elektrycznej. To najlepszy dowód na to, iż komputery są konieczne .