Skąd się wziął fenomen facebooka, jakie zagrożenia i pozytywy może nieść korzystanie z tego serwisu.

  • Posted on: 21 June 2018
  • By: addmean
Ludzie od wieków czuli potrzebę dzielenia się z innymi swoimi wspomnieniami oraz przeżyciami. W minionych latach namiętnie pisano pamiętniki, niektóre dostępne dla szerokiej liczby osób, inne wyłącznie do własnego użytku. Jednak dzisiaj pamiętniki odchodzą w niepamięć, a na ich miejsce weszły różnego rodzaju serwisy społecznościowe, między innymi najpopularniejszy i największy Facebook.


Author: Impassion Afghanistan
Source: http://www.flickr.com
O niezwykłości tego serwisu pisane już są naukowe rozprawy i doktoraty, i faktycznie od paru lat zyskuje on ogromną popularność. Niektórzy wręcz twierdzą, że jeżeli ktoś nie posiada swojego konta na Facebooku, to go nie ma w internecie, szczęśliwie wielu ludzi zachowuje zdrowy rozsądek i mimo że są aktywnymi użytkownikami sieci to konta nie posiadają lub będą go używać bardzo rozsądnie i z rozwaga. Lecz dla wielu ludzi, szczególnie z młodych pokoleń, dzień będzie się zaczynał od wejścia do facebooka i sprawdzenia ostatnich wiadomości, a w ciągu dnia też cały czas ma się do niego dostęp, bo duża część współczesnych smartfonów również będzie pozwalała na to, aby korzystać z niego.

Rzecz jasna jak to ze prawie wszystkimi pomysłami i nowościami technologicznymi jest, również i facebook użytkowany z rozsądkiem jest niezwykle przydatny. Zaczęło z niego korzystać również wiele firm, równolegle ze stroną firmową tworzą one facebookowe konta, które będą służyć do komunikowania się z kontrahentami oraz klientami. Największym plusem facebooka jest bardzo sprawny do informacji, praktycznie wszystko ma się pod ręką, i co najważniejsze, nic nie zaginie jeśli nie zostanie świadomie usunięte.


Dzięki facebookowi można w bardzo łatwy sposób utrzymywać i nawiązywać kontakty z wieloma ludźmi, a także dowiadywać się tego, co się u nich dzieje. Tu jednak trzeba zachować wspomniany wcześniej rozsądek, bo niektóre osoby będą pisać wszystko, co się u nich wydarzyło. Na zdjęcia profilowe facebook ustawiają fotografie, jakie raczej powinny być schowane w domowym archiwum, a niekoniecznie prezentowane całemu światu, dlatego też przed umieszczeniem czegoś w takim miejscu jak facebook należy się dobrze zastanowić.