Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Sterylizator parowy Euroklav doskonały do szpitali.

  • Posted on: 15 October 2020
  • By: addmean
W chwili obecnej najlepszym sposobem odkażania, który spełnia wymogi, jest autoklaw, czyli sterylizator parowy. Teraz nie tylko gabinety zabiegowe, ale również lekarskie i kosmetyczne winny posiadać tego typu urządzenie. Za sprawą stuprocentowej jałowości instrumentów medycznych, autoklaw gwarantuje bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu. Sterylizator parowy jest wytworzony z najlepszej jakości materiałów, co sprawia, że będzie idealnie spełniał swe zadania przez bardzo długi czas.

Sterylizator
Author: YUCHIA CHUNG
Source: http://www.flickr.com
Sterylizator parowy - Euroklav został zaprojektowany dla lekarzy profesjonalistów oraz praktyk medycznych, dokonujących operacji, dla szpitali oraz ambulatoryjnych salonów zabiegowych. Przeznaczony jest do dezynfekcja narzędzi prostych, z porami, tekstyliów, gum, szkła. Drzwi do wnętrza komory otwierane i zamykane są za pomocą poręcznego uchwytu. Gwarantuje on bezpieczne i proste otwieranie i zamykanie drzwiczek. Mechanizm działa bardzo płynnie i lekko, dzięki czemu obsługa nie sprawia najmniejszego kłopotu (polecana strona).

Euroklav (sprawdź to) posiada program szybki w celu dezynfekcji instrumentarium do natychmiastowego użycia. Po zadziałaniu podgrzewania wstępnego, możliwa jest wyjaławianie nieopakowanych instrumentów w przeciągu kwadransa. Euroklav ma wbudowane cztery programy odkażające i dwa programy testowe . Obok już wspominanego szybkiego programu, sterylizator dysponuje 2 programami do dezynfekcji opakowanych i nieopakowanych instrumentów oraz programem ochronnym dla łagodnej sterylizacji narzędzi szczególnie wrażliwych na temperaturę ponad 120°C. Za pomocą programu testowego, można zawsze w praktyce medycznej sprawdzić i udokumentować funkcjonalność autoklawu. Euroklav ma do dyspozycji program jednokrotnego zużycia wody, co zapewnia, że użyta woda (jonizator wody cena) nie jest ponownie używana, ale automatycznie usuwana.


Narzędzia medyczne używane w stomatologii, ginekologii czy laryngologii są zazwyczaj mało skomplikowane, gładkie, o długości nieprzekraczającej 70 cm, natomiast średnice wewnętrzne kanałów nie są mniejsze niż 2 mm. Dla tego typu instrumentów medycznych najlepszym rozwiązaniem jest sterylizator parowy klasy S. Spełnia on wymagania normy europejskiej EN 13060-4, która ma wysokie wymogi, nie tylko odnośnie ewakuacji powietrza przed cyklem sterylizacji, ale też względem osuszania wsadu po procesie sterylizacji.