Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Tanie części zamienne do drukarek i kopiarek

  • Posted on: 15 March 2019
  • By: addmean
Jeżeli używamy drukarki czy kopiarki powinniśmy mieć wiedzę jak w dobry sposób ją wykorzystywać, jaka firma zapewnia nam serwis w razie kłopotów i jakie ewentualnie części czy zamienne elementy musimy mieć, albo regularnie zamawiać. Generalnie mówimy tu o tuszach i tonerach, gdyż to części, które okresowo nabywamy i zmieniamy.


Epson Stylus SX130
Author: Epson
Source: Epson
Na początek wyszukajmy sobie dobrego dostawcę. Najlepiej natychmiast przy kupowaniu sprzętu dowiedzmy się czy sprzedający ma możliwość również dostarczania tonerów. Zazwyczaj właśnie tak bywa. Naturalnie ważne jest żeby były to elementy wysokiej klasy. Część ludzi obawia się kupować inne tusze niż takie dostarczane przez producenta drukarki, której używają, a to zupełnie niepotrzebne. Tusze zamienniki najczęściej są w takim samym stopniu dobre, a naturalnie są tańsze. Jeśli tylko kupujemy je z solidnego źródła i używamy zgodnie z przeznaczeniem na pewno nic się nie wydarzy. Tanie tusze wcale nie muszą być złej jakości.

drukarka
Author: Epson
Source: Epson
Najistotniejsze jest, by tusze do drukarek spełniały swą rolę i były dopasowane do używanego przez nas sprzętu. Możemy zamawiać je przez Internet, możemy przez telefon, można jeździć bezpośrednio do dostawcy. Wszystko uzależnione jest od tego co ustalimy ze sprzedającym. Nie ma naturalnie większego sensu nabywanie wielu tonerów czy tuszy na zapas. Nie jest dla nich dobre leżenie na półce. Sprawdźmy również, że sprzedawca, od którego zamawiamy tusze również nie sprzedaje jakichś leżących od miesięcy w magazynie. To bardzo ważne. Podobnie jeżeli idzie o tonery do drukarek. Zasadniczo nie ma czegoś takiego jak „termin przydatności do użycia” dla tonera, producenci mają możliwość zaznaczyć jedynie graniczną datę gwarancji na produkt, ale naturalnie lepiej nie używać takich, które przeleżały parę lat. Zakup nowego tonera jest o wiele bardziej opłacalny niż zmiana maszyny na nową, kiedy ta, którą mamy zostanie zniszczona przez stary lub zły tusz czy toner.

Drukarki i kopiarki to maszyny niezwykle intensywnie eksploatowane w każdej firmie. Dbajmy o nie właściwie, wymieniajmy części kiedy jest to zalecane, kupujmy dobre tusze i tonery, a w tej sytuacji będziemy mieć gwarancję, że maszyna posłuży nam bardzo długo bez problemów.