Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób naprawić zepsutą zmywarkę?

  • Posted on: 13 November 2018
  • By: addmean
Zmywarki są ratunkiem dla tych, którzy nie lubią zmywać naczyń. Są naprawdę wspaniałym wynalazkiem, acz niestety, nie są idealne. Czasem odpływ wody potrafi się zatkać resztkami jedzenia. Wtenczas nasz sprzęt nie działa poprawnie, tak jak winien. Nim jednak zatelefonujesz po hydraulika jest coś, co możesz zrobić samodzielnie. Tylko przeczytaj.
naczynia
Author: Cala3005
Source: http://www.flickr.com
Sprawdź odpływ wody w zmywarce, by zobaczyć, czy nie jest przyblokowany resztkami jedzenia. Jeśli cokolwiek zobaczysz wyjmij jedzenie. Jeżeli pomimo tego, wciąż coś jest nie tak posłuż się drucikiem, aby wydobyć z odpływu jak najwięcej zalegających pozostałości. Jeśli nic to nie dało powinieneś sprawdzić wąż odpływowy. Może jest w nim pętla czy też supeł, jaki nie przepuszcza poniektórych pozostałości. Co się z tym wiąże zostają one ciągle w wężu nagromadzając się nie przepuszczając wody oraz kolejnych resztek. Rozwiń wąż i przeczyść go od wewnątrz, aby był pusty.

Następnie podepnij go z powrotem tak, aby był niewykręcony. Możesz również wymienić go na nowy, jeśli uważasz, iż jest taka potrzeba, albowiem zagięcie nie da się wyprostować. Możesz też sprawdzić czy zadziała płyn do czyszczenia zmywarek. Usunie on tłuszcz jak też resztki jedzenia. Postępuj zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania. Wypróbuj również domowe metody. Mowa o occie lub sodzie. Wszystko zależy jednakże od typu zmywarki. Możesz też spróbować odkręcić kratkę przepływu, jaka zatrzymuje większe części jedzenia, aby nie przedostały się do odpływu i go nie zablokowały. Zobacz co jest po drugiej stronie i wyczyść tak samą kratkę jak i wejście, przy którym jest przymocowana. Pamiętaj, ażeby zainstalować kratkę z powrotem.Jeśli jednakże żadna z tych metod nie zadziała, zatelefonuj po fachowca. Hydraulik powinien odszukać źródło problemu i wyeliminować je. Kiedy potrzebny będzie nowy wąż znajdź pobliskie hurtownie części AGD (przejdź do oferty części do grillów na north.pl) proponujące akcesoria do zmywarek. Polecamy to: blog (blog).


zmywarka
Author: Huhnbeauftragter
Source: http://www.flickr.com
Ważne: Pamiętaj, by zawsze opłukiwać naczynia z większych pozostałości, żeby nie zatkały zmywarki. Odłącz urządzenie od prądu nim rozpoczniesz szukać przyczyny źle funkcjonującej zmywarki. Zanim jednak zatelefonujesz po specjalistę, sprawdź czy ważna jeszcze jest gwarancja na zmywarkę. Dzięki temu oddasz ją do serwisu. A jeśli usterka nie zaistniała z Twej winy, za naprawę nie zapłacisz nic - będzie ona usunięta w ramach gwarancji.