W sytuacji, jeśli chcesz przyciągnąć do siebie konsumentów, pomyśl, by zorganizować fajny konkurs albo loterię.

  • Posted on: 13 November 2018
  • By: addmean
Dzisiaj, kiedy na rynku panuje taka duża konkurencja, sprzedawcy stają przed nie lada zadaniem, jak przyciągnąć do siebie kontrahentów i wzbudzić ich zainteresowanie, jak również utrzymać ich na dłużej.

Organizują liczne wyprzedaże, ponieważ w obecnych czasach najłatwiej ludzi skusić atrakcyjnymi warunkami zakupu. Nabywcy bardzo kochają także różnorakie konkursy, loterie oraz systemy lojalnościowe, w których mają szansę uzyskać ciekawe nagrody.

Loteria metodą na niesatysfakcjonującą sprzedaż

W sytuacji, jeżeli dostrzega się spadek sprzedaży albo zainteresowania klientów, można spróbować ożywić ją, organizując interesujące loterie SMS lub inne konkursy. Loteria SMS nierzadko łączy się z zakupem wyznaczonego towaru, a następnie wysłaniem SMS ze zgłoszeniem konkursowym. Nieraz warunkiem uczestnictwa w konkursie staje się zachowanie paragonu. Później organizator organizuje losowanie, a uczestnicy mają szansę zdobyć niesamowicie atrakcyjne nagrody. Nabywcy chętnie uczestniczą w podobnych loteriach, bo mogą wygrać wartościowe towary, a od czasu do czasu też bony na zakupy czy ładne gadżety reklamowe. Interesujący wpis: DCN Direct.

Wybierz dobre aplikacje konkursowe

Aplikacja na telefon
Przedsiębiorcy chcący organizować fajny konkurs, muszą wyszukać właściwe aplikacje, przy pomocy których wspomniane konkursy można przyszykować sprawnie oraz porządnie. Na szczęście dzisiaj nie ma się trudności z dostępem do podobnych usług, a na rynku spotyka się mnóstwo firm specjalizujących się w projektowaniu różnych aplikacji oraz programów do konkursów czy loterii. Przy ich pomocy można zaplanować konkursy oraz loterie w mediach społecznościowych, jak także na stronach firmowych. Współczesne aplikacje konkursowe są bardzo łatwe i dogodne w użyciu, zatem ich obsługa nie sprawia konsumentom najmniejszych trudności. Polecam: .

Zatroszcz się, by konkurs był naprawdę ciekawy

Konkursy oraz loterie przybierają przeróżne formy, od najprostszych do bardziej zaawansowanych. Czasem organizator wymaga tylko zakupu towaru oraz zgłoszenia się, lecz niektóre konkursy są bardziej kreatywne oraz interesujące. Konsumenci powinni się wykazać w tworzeniu jakiejś pracy albo w wypowiedzi konkursowej, a potem wyznaczone jury wybiera laureata konkursu. W przypadku, jeśli chcemy, aby nasz konkurs wzbudził znaczne zaciekawienie odbiorców oraz przyciągnął sporą ich grupę, trzeba zainwestować w atrakcyjne nagrody, gdyż to głównie one kuszą uczestników.