Zacznij zmiany od swojej kuchni

  • Posted on: 13 November 2018
  • By: addmean
Nadejście wiosny sprzyja porządkom. To wymarzona okazja, aby odkurzyć pułki, popakować grube rzeczy, wymieść garaż, a przede wszystkim pomyśleć o gruntownym przemeblowaniu domu. Jeśli tego typu plany chodzą ci po głowie, najwyższy czas wprowadzić je w czyn. Proponujemy na początek zacząć od zmian w środku pomieszczeń, w których spędzamy większość dnia. Takim miejscem bez wątpienia jest kuchnia: serce domu.


Czajnik ceramiczny
Jak urządzić ją komfortowo, a przy tym nowocześnie? W jaki sposób dodać jej smaku nie umniejszając nic z teraźniejszej funkcjonalności? Czy wymienić wnętrze czy tylko akcesoria?

Zakładając, że chcemy wariant łatwiejszy, czyli odświeżenie jedynie elementów kuchennych, musimy zacząć od gruntownego przejrzenia naszych zabawek i zdecydować, co zostawiamy, a co chcemy wymienić. Podstawowym detalem są garnki: duże, emaliowane czyli wszystkie te, które ułatwiają w nich zdrowego jedzenia. Jeśli nasze garnki lekko się zużyły: mają poprzepalane dna to nie ma się, co dumać i nawet, jeśli jest to prezent od przyjaciółki, w takim naczyniu gotowanie nie może być przyjemnością.

Obecne na rynku komplety garnków zaspokoją nawet najbardziej wymagające gusta, a potrawy w nich ugotowane – kubeczki smakowe. Można tylko wybrać odpowiednią wielkość i wzór. Na szczególna uwagę zasługują te pokryte jonami srebra, ponieważ są idealne dla alergików.

To samo dotyczy patelni. Patelnie teflonowe (zobacz przykłady tu: patelnie teflonowe w serwisie powinny znaleźć się w każdej kuchni. Korzystanie z nich nie tylko jest wygodne, ale co najważniejsze zdrowe! Smażenie na patelni z powłoką teflonową nie wymaga, bowiem użycia margaryny, czyli nasze kotlety nie dość, że lepiej smakuje, to ma zdecydowanie mniej kalorii. Patelnie mają różne średnice, więc każda z pań domu będzie mogła dobrać jej wielkość do potrzeb swojej rodziny.
Sprawdź czy czajnik także nie wymaga zamiany na nowy. Jeśli nie lubisz czekać aż woda w końcu zagotuje się na kuchence, zdecyduj się na czajnik elektryczny. Nie wszyscy je jednak lubią – wiadomo za prąd trzeba płacić. Następnym powodem jest zapach plastikowych części, który nie jest łatwy do usunięcia. W takim wypadku zrezygnuj z plastikowego czajnika, można wyszperać elektryczne czajniki stalowe. Może kosztują ciut więcej, ale stanu wody nie ma, co porównywać.

Skoro wymieniamy prawie wszystko rzeczy, zajrzyjmy jeszcze do szuflady pełnej sztućców. Gdy przeważa wśród nich różnorodność, znak, że czas na ich wymianę. Sztućce to ważne uzupełnienie zastawy stołowej. Niekompletna wygląda po prostu niechlujnie. W sklepach mamy bogaty wybór kompletów – kilkuczęściowych po rozbudowane z prawie 100 elementów, ze stali nierdzewnej. Bez zarzutu komponują się z codzienną zastawą, dzięki czemu pozwolą należycie świętować posiłek.

Kiedy mamy już wszystkie odnowione elementy do przyrządzenia smakowitego obiadu, najwyższa pora pomyśleć o czymś, w czym go podamy. Serwisy obiadowe (ładne serwisy obiadowe na to częsty prezent z okazji ślubu nie wątpię, więc że wasze szafki wręcz się pod nimi uginają. Jeśli nie, pora nadrobić zaległości. Bardzo często na stołach goszczą serwisy stworzone z polskiej porcelany. Robione są pod indywidualne potrzeby, posiadają dowolną ilość elementów i certyfikat użytkowania w zmywarce.
Czyż po takich zmianach, kuchnia nie będzie jak nowa?


Author: A.Z.