Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Zakupiłeś coś niepotrzebnego? Nie musisz żałować?

  • Posted on: 13 November 2018
  • By: addmean
Dzisiaj kupujemy dużo i dość regularnie. Robimy zakupy już nie tylko w stacjonarnych sklepach, ale bardzo chętnie również w sklepach internetowych. Oprócz tego o wiele sprawniej decydujemy się na zakup określonych produktów.

księgarnia
Author: morebyless
Source: http://www.flickr.com
Wchodząc do sklepu narażeni jesteśmy na niezwykle szybką reakcję sprzedawcy, którego cele jest oczywiście nakłanianie nas do zakupu jak największej ilości towarów. Nie inaczej jest oczywiście także w sytuacji sklepów internetowych, gdzie również zasypywani jesteśmy wszelkiego rodzaju wyprzedażami i reklamami - bardzo trudno czasami oprzeć się przed pokusą nabycia następnej bluzki, nowoczesnego telefonu czy modnego zegarka.

Niestety właśnie przez takie niezbyt przemyślane zakupy niekiedy decydujemy się na rzeczy, jakie zupełnie nam nie są potrzebne. Co zrobić, jeżeli przez chwilę zapomnienia zakupiliśmy przedmiot, który wcale nie jest nam potrzebny?

Jeśli zakupiona rzecz miała niezwykle małą wartość cenową, zazwyczaj nie zamartwiamy się tym zupełnie. Problem jest, jeżeli musieliśmy wydać dużo pieniędzy, a wybrany towar okazał się niezgodny z naszymi oczekiwaniami. Zakup mógł być wynikiem naszej nierozsądną decyzji, albo też - co również często się zgadza - ma niewłaściwe parametry niż te, które w danej chwili potrzebujemy. W sytuacji tanich towarów takich jak za duża para skarpetek, lub nieodpowiednie worki do odkurzaczy, strata pieniężna jest mała, zatem i kłopot mniejszy. Sytuacja komplikuje się w sytuacji droższych produktów, takich jak na przykład niewłaściwe worki do odkurzaczy. W tej sytuacji powinniśmy odesłać produkt do sklepu. Jeżeli z pewnych powodów nie możemy go oddać, możemy zapoznać się z aukcyjnymi serwisami www, gdzie sprzedamy niechciane towary. W tej sytuacji można odzyskać chociaż część wydanych środków.

Zdarzają się i takie towary, jakie zostały przez nas kupione, użyte i w nienaruszonym stanie odłożone na półkę. Z reguły są to w głównym stopniu książki czy podreczniki szkolne . Nie warto magazynować w swoim mieszkaniu tego typu asortymentu, w szczególności jeżeli nie posiadamy na to miejsca. Szkoda je również wyrzucać, gdyż przecież są to nasze wydane pieniądze. Możemy więc próbować je wystawić na aukcję internetową albo też oddać do antykwariatu.