prąd

Wynajem agregatów jest nam proponowany - Co uczynić gdy zabraknie prąd?

  • Posted on: 20 March 2023
  • By: addmean
linie energetyczne
Author: Tony Webster
Source: http://www.flickr.com
Czy konieczna nam będzie ciągła dostawa energii? Okazują się być rejony, w których prąd ciągle powinien być doprowadzany, ponieważ nawet mała jego przerwa ma możliwość spowodować katastrofalne skutki. Mimo wszystko co wykonać, jeśli na co dzień niedobór prądu nie okazuje się być dla nas kłopotem, lecz z powodu jakiegoś wydarzenia musimy się przed nim skutecznie obronić?

Czym jest termopara? Do czego używane są tego typu urządzenia? Jakie rozróżniamy ich typy?

  • Posted on: 20 March 2023
  • By: addmean
termopara typu k
Author: Joe Miserendino
Source: http://www.flickr.com
W szerokim użyciu jest bardzo dużo specjalistycznych urządzeń, z których istnienia czasem nie potrafimy zdać sobie sprawy. Ich działanie opiera się na wykorzystaniu reguł chemii i fizyki, przez co czasami są to sprawy dość trudne do zrozumienia.

Rozmaite przydatne informacje dotyczące styczników

  • Posted on: 14 April 2022
  • By: addmean
Stycznik
Stycznik to specjalistyczny elektroniczny łącznik, który jest przestawiany mechanicznie. Posiada jedno położenie spoczynkowe styków ruchomych. Jest zaprojektowany do załączania i wyłączenia instalacji i do przewodzenia prądu. Działa na podobnej zasadzie jak przekaźnik. Potrafi on słać sygnał prądowy albo również napięciowy. Mogą one posiadać sporo gabarytów w zależności od ich konkretnego przeznaczenia. Jeśli ktoś interesuje się elektroniką, dobrze, żeby dowiedział się więcej o tym, czym są styczniki i co mogą one zaoferować.