prąd

Rozmaite przydatne informacje dotyczące styczników

  • Posted on: 6 October 2020
  • By: addmean
Stycznik
Stycznik to specjalny elektroniczny łącznik, który jest przestawiany mechanicznie. Posiada jedno położenie spoczynkowe styków ruchomych. Jest stworzony do załączania oraz wyłączenia instalacji i do przewodzenia prądu. Działa na podobnej zasadzie jak przekaźnik. Może on przesyłać sygnał prądowy lub również napięciowy. Mogą one posiadać sporo gabarytów w zależności od ich konkretnego przeznaczenia. Jeśli ktoś interesuje się elektroniką, dobrze, żeby dowiedział się więcej o tym, czym są styczniki i co są w stanie one dawać.

Wynajem agregatów jest nam proponowany - Co uczynić gdy zabraknie prąd?

  • Posted on: 28 September 2020
  • By: addmean
linie energetyczne
Author: Tony Webster
Source: http://www.flickr.com
Czy konieczna nam będzie nieustająca dostawa energii? Są miejsca, w których prąd zawsze musi okazać się dostarczany, gdyż nawet mała jego przerwa może posiadać tragiczne skutki. Jednakże co zrobić, jeżeli na co dzień brak energii nie okazuje się być dla nas problemem, ale z powodu jakiegoś zdarzenia powinniśmy się przed nim skutecznie ochronić?

Czym jest termopara? Do czego używane są tego typu urządzenia? Jakie rozróżniamy ich typy?

  • Posted on: 9 September 2020
  • By: addmean
termopara typu k
Author: Joe Miserendino
Source: http://www.flickr.com
W szerokim użyciu znajduje się bardzo dużo specjalistycznych urządzeń, z których istnienia czasem nie zdajemy sobie sprawy. Ich działanie opiera się na wcielenie w życie reguł chemii i fizyki, dlatego czasami są to rzeczy dosyć skomplikowane.