Gdzie szukać elementów zamiennych do urządzeń elektronicznych i jak uzasadnić konieczność ich naprawy?

  • Posted on: 13 November 2018
  • By: addmean
Przy ogromnym wyborze elektroniki i jej masowej dostępności na rynku, przeciętny Polak bez trudu wymienia wysłużone modele na nowe. Są jednak sytuacje, w których bardziej opłaca się szukać elementów do reperacji, niż nowoczesnego towaru w hipermarkecie. Rozpatrzmy zatem jedną z takich sytuacji.
Części , śruby
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Wyjeżdżamy na długo oczekiwane wczasy i bierzemy ze sobą nasz ulubiony, niewielki, przenośny turystyczny telewizor. Pewnego pogodnego dnia nasz sprzęt odmawia posłuszeństwa. Szybko okazuje się, że bez wysiłku usuniemy awarię. Warunek jednak jest następujący: wymiana jednej z wielu części. To trochę bezsensowna sytuacja, bo nie każdy przecież zna się na odbiornikach telewizyjnych. Wystarczy jednak, że uszkodzi się część obudowy z tworzywa sztucznego i używanie sprzętu nie jest już bezpieczne, a sam jego wygląd daleki jest od eleganckiego.

Tak czy inaczej, uzmysławiamy sobie, że kilka dni temu widzieliśmy ogromniasty billboard z wyrazami: części rtv w Olsztynie. Ponieważ miejsce to jest teraz już niemożliwe do zlokalizowania, prędko wertujemy kartki lokalnej gazety z anonsami lub wstukujemy wspomniane hasło części rtv w Olsztynie w wyszukiwarkę, by odnaleźć np. .

Szukając elementów wymiennych trzeba nasamprzód odpowiedzieć na pytanie, ile lat ma zepsuty odbiornik telewizyjny. Jeśli jest w miarę nowy, to i elementy na pewno będą nietrudne do odszukania. W przypadku posiadania wiekowego modelu trzeba niekiedy wykazać się większą inwencją i poszukiwać nie tylko w sąsiednich hipermarketach. Jeśli ktoś darzy swój telewizor lub radioodbiornik szczególnym sentymentem, łatwo nie zrezygnuje.zbliżenie na prostownik
Author: Darren Kirby
Source: http://www.flickr.com
Poszukiwania trzeba rozpocząć od własnego strychu bądź innej rupieciarni naszego domu. Jeżeli nawet nie znajdziemy tam żadnych elementów, to możemy wykorzystać te wykręcone ze starych, zepsutych sprzętów. Następnymi miejscami poszukiwań bywają komisy, sklepy ze starociami, aukcje w internecie. W dużych miastach organizowane są giełdy, zwane także pchlimi targami, a w małych miejscowościach, przy okazji lokalnych odpustów, pojawiają się handlarze starociami. Nasi znajomi lub członkowie bliskiej lub dalszej rodziny też na pewno posiadają mnóstwo, często niepotrzebnych już nikomu, elementów sprzed kilkudziesięciu lat. Kiedy szukanie na własną rękę nie przyniesie zamierzonych efektów, udamy się pewnie do osiedlowego punktu naprawy, licząc, że specjalista posiada interesującą nas część i będzie mógł naprawić nasz odbiornik telewizyjny. Takie miejsca odwiedzą zwłaszcza osoby w podeszłym wieku, ceniące sobie niegdysiejszą solidność wykonania wszelkich sprzętów, nie tylko tych z rodzaju radiowo-telewizyjnych. Odmiennie sądzi młode pokolenie. Bardzo szybki postęp techniki sprawia, że dostępne są coraz nowocześniejsze sprzęty, które nawiasem mówiąc, są traktowane jak jednorazowego użycia. Nic dziwnego, że młody człowiek wyjeżdżający na urlop, nie spostrzeże napisu części rtv w Olsztynie, choćby byłby on umieszczony na najbardziej widocznym bilbordzie w województwie.